Navigace

Výběr jazyka

 • Česky
 • English
 • Deutsch

Obsah

Provoz a podmínky od 12. 4. 2021

 

Provozní doba MŠ od 7 do 16.30 hod.

   Děti budou vzdělávány v neměnných skupinách nejvýše o počtu 15 dětí. Prozatím nejsme schopni upřesnit, které třídy budou otevřené.

   V mateřské škole a jejím areálu jsou povinni nosit respirátor pedagogičtí a nepedagogičtí pracovníci, ZZ a jiné dospělé doprovázející osoby. Děti v mateřské škole nejsou povinny nosit ochranný prostředek k zakrytí úst a nosu. Vstup do budovy je umožněn pouze jednomu zákonnému zástupci.

   Při zahájení provozu je nutno předat kmenovým učitelkám info o zdravotním stavu  dítěte (karanténa, prodělání onemocnění Covid19 – je nutno doložit potvrzením od lékaře nebo laboratorním výsledkem testu).

   I nadále platí, že do MŠ může být přijato pouze dítě bez příznaků infekčního onemocnění. Bude prováděn ranní filtr a průběžně bude měřena tělesná teplota. V případě zjištění příznaků na přítomnost infekčního onemocnění, má zákonný zástupce povinnost si dítě bezodkladně vyzvednout z mateřské školy. Do doby příjezdu zákonného zástupce bude dítě umístěno do izolace.

Testování dětí

 • Dítě podstoupí vyšetření prostřednictvím neinvazivního antigenního testu, který si provede samo nebo s dopomocí ZZ nebo jiné pověřené osoby (v případě, že dítě přivede do MŠ jiná osoba než zákonný zástupce, je třeba písemné pověření této osoby k provedení AG testu dítěte) a za asistence pověřeného zaměstnance MŠ. Je zapotřebí počítat s 15minutovým zdržením potřebným na vyhodnocení testu. Antigenní test bude poskytnut mateřskou školou. Po vyhodnocení negativního testu dítě bude následně přijato do třídy.
 • Frekvence testování: 2x týdně. První test se provede první den osobní přítomnosti dítěte ve škole v týdnu (tzn. většinou v pondělí). Mezi jednotlivými termíny testování v jednom týdnu jsou minimálně 2 a maximálně 3 pracovní dny (tzn. druhý test ve čtvrtek). Preventivní test se vždy provádí bezprostředně po příchodu do školy.
  Nebude-li dítě přítomno v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu a následně bude dodržen harmonogram testování mateřské školy (tzn. pondělí, čtvrtek).
 • V případě dvoudenní nepřítomnosti se dítě musí podrobit testu.

 

Kdo se nemusí testovat

děti, které:

 • prodělaly COVID-19 a od pozitivního testu neuplynulo více než 90 dní – tuto skutečnost musí zákonný zástupce prokazatelně doložit potvrzením od pediatra či zprávou z laboratoře. Pokud ji škole nedoloží, tak se dítě účastní testování dle harmonogramu mateřské školy,
 • podstoupily test ve zdravotnickém zařízení a mají negativní výsledek, který není starší 48 hodin – nutno doložit.

Testování bude probíhat dle podmínek MŠ dodanými antigenními testy.

Z důvodu vyčkání výsledku testu je nutné počítat s časovou rezervou.

 

 

 • Úplata za předškolní vzdělávání za měsíc březen a duben 2021

     

     Březen

      - z důvodů vládního nařízení - uzavření mateřské školy, se úplata za měsíc březen - úplata za předškolní vzdělávání nehradí/nezapočítává.

      Duben

     - z důvodů vládného nařízení - uzavření mateřské školy, se úplata za předškolní vzdělávání týká pouze dítě, které nasoupí dle nařízení/pokynů.

 

 • Rodiče, kteří uhradili úplatu za předškolní vzdělávání trvalým příkazem, bude poměrná část vrácena v rámci vyučtovánní a pravidel mateřské školy.

 

 • Uzavření MŠ od 1. 3. 2021

Na základě Usnesení vlády ČR č. 200 o přijetí krizového opatření ze dne 26. 2. 2021 budou s platností ode dne 1. 3. 2021 uzavřeny všechny mateřské školy a základní školy.

 

 • Ošetřovné

Mateřská škola dle nových pravidel potvrzení nevydává.

Formulář k ošetřovnému z důvodů uzavření škol naleznete na:                              https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu.

 

 • Distanční výuka

   Mateřská škola je povinná zajistit vzdělávání distančním způsobem pro děti, pro které je předškolní vzdělávání povinné. Škola při plánování distanční výuky vychází ze školního vzdělávacího programu.

   Distanční výuka bude probíhat formou zasíláním námětů a úkolů emailem na Vámi udanou emailovou adresu. Pokud nebude tato forma někomu vyhovovat, může si zákonný zástupce po předem telefonické domluvě materiály osobně vyzvednout v mateřské škole.

   Pokud se dítě nemůže z nějakých vážných důvodů distanční výuky zúčastnit, je třeba zaslat písemnou omluvu nejpozději do 3 dnů od zadání úkolů.

  Zpětnou vazbou bude předání vypracování zadaných úkolů.

   Pro udržení sociálního kontaktu a motivace hledáme další možnosti komunikace. Děkujeme předem za zpětnou vazbu a vzájemnou komunikaci formou emailové korespondence či telefonického rozhovoru.

   Veškeré další informace budou průběžně zasílány.

Přejeme Vám všem hodně zdraví a vnitřní síly v této nelehké době.

Kolektiv mateřské školy

 

 • Školní stravování

Z provozních a hygienických důvodů není mateřská škola schopna provoz školního stravování zabezpečit. Projednáno se zřizovatelem.

Děkujeme za pochopení

 

 • Úplata za předškolní vzdělávání

Úplata za předškolní vzdělávání bude automaticky poměrnou částkou ponížena po období, kdy bude mateřská škola uzavřena.

 

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Svátek

Svátek má Radoslav

Aktuální počasí

Počasí dnes:

6. 5. 2021

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 10 až 14°C. Noční teploty 6 až 2°C.